Renginio idėja

Mes siekiame – įkvėpti ateinančias kartas užsiimti menu apjungiant gatvės kultūros meno formas su žalingų įpročių prevencijos propagavimu, taikiu problemų sprendimu, atkreipti dėmesį į jaunimo tarpe egzistuojančias problemas (smurtą, patyčias, psichoaktyvių medžiagų vartojimą ir kt.), siūlyti alternatyvius saviraiškos ir savęs įtvirtinimo būdus, įtraukti jaunimo žinomus ir gerbiamus žmones, akcentuojant draugišką ir pagarbią konkurenciją, propaguojant draugystę, parodyti, kad problemas galima spręsti taikiai, o laisvalaikį galima praleisti užsiimant prasminga veikla. Tuo pat metu jaunuosius menininkus mokant verslumo bei komunikavimo profesinėje erdvėje.

Pagrindinė renginio idėja ir šūkis „Išdrįsk dalintis“ yra jaunų žmonių kvietimas pasidalinti savo idėjomis, kūryba prasmingai ir sveikai leidžiant laiką – bendraujant, šokant, muzikuojant, piešiant, fotografuojant. „Išdrįsk dalintis“ – jaunimo skatinimas išreikšti save panaudojant įvairias meno formas, palaikant kūrybines iniciatyvas, akcentuojant kūrybinius mainus kaip alternatyvą žalingiems įpročiams bei netinkamam gyvenimo būdui. Dauguma ,,kultūros vartotojų“ yra pasyvūs kultūros stebėtojai. Renginiu „Urban Essentials“ siekiama parodyti kultūrą kaip bendravimą, kultūrą kaip aistringą ir kartu draugišką kovą, ne sportinę kovą, bet kovą kaip kultūrinius mainus tarp menininkų, kurių pagrindinis motyvas ir varomoji jėga - ne sportinis azartas, o noras dalintis su kitais savo menu.

Hiphop‘o subkultūros pagrindinės idėjos – meilė, taika, vieningumas ir smagumas. Tai yra natūraliai susiklosčiusi terpė, kur gaujų ideologiją palaipsniui pakeitė komandų ideologija, o smurtines kovas - šokių dvikovos. Taip jaunimas buvo ir yra įtraukiamas į pozityvią konkurenciją, kurioje siekia tobulėti ir ugdo savo piešimo, šokio, grojimo įgūdžius ir gebėjimus, ir kartu sulaukia teigiamo grįžtamojo ryšio, svarbaus draugų ar platesnės bendruomenės pripažinimo.

Urban Essentials - iššūkis ieškoti šokyje ir kasdieniniame gyvenime originalios saviraiškos, savo išskirtinumo ir unikalumo.

Tai - platforma gatvės šokėjams (bboying‘o, hiphop‘o, house‘o), taip pat kitiems Hiphop‘o subkultūros atstovams - mc, dj, graffiti bei fotografams - kurti ir dalintis savo menu su kitais subkultūros veikėjais, siekiant skatinti jų užimtumą, bendravimą taikioje aplinkoje, savęs ir kultūros pažinimą, suvokimą per sau mėgstamą veiklą, pozityvią saviraišką ir savęs įtvirtinimą be smurto, agresijos, žalingų įpročių.

Copyright © 2012 Urban-Essentials.